Služby instruktorky

Při mé práci je nejdůležitější vaše zdraví a dosažení našeho společného cíle.

Pohyb nebo cvičení je důležitým podpůrným prostředkem na cestě k danému cíli – ať je to ozdravení životního stylu či redukce nadváhy.  Pouhá dieta nebo sestavení zdravého jídelníčku nestačí. Pokud se rozhodnete pro cvičení ve fitness nebo v bazéně, jsem vám k dispozici jako instruktorka na těchto lekcích:

 • European Spin Gym

  Filozofie systému je „Save your healthiness“, tedy „Chraň si své zdraví“.

  European Spin Gym (ESG) je skupinové cvičení, které pomáhá zlepšit držení těla a zmírňuje či úplně odstraňuje chronické bolesti zad vysoce účinným tréninkem svalové soustavy zad, pánve, šíje a břicha.

  Pravidelný trénink působí jak preventivně –  předchází nebo působí proti již vzniklým civilizačním chorobám pohybového systému (výhřez plotének, bolesti zad, degenerativní onemocnění pohybového aparátu), tak rehabilitačně –  po již uzdravených zraněních v oblasti páteře a při chronických onemocněních páteře.

  Cvičení ESG je v Německu propláceno zdravotními pojišťovnami jako rehabilitační cvičení.

  Pravidelné lekce se mnou: každou středu v 18:00 na adrese: Squasharena, Cholupická 431, 142 00 Praha 4 (rezervace u mě na čísle 603 715 072 nebo ve Squashareně na čísle: 602 266 794)

 • European Tae Bo

  Tae Bo je moderní sportovní systém, který na základě dynamického cvičení na rychlou hudbu dokáže velmi účinně zvýšit fyzickou kondici, redukovat tělesnou hmotnost a zvýšit svalovou sílu. Tento sport přináší optimální spojení bojových prvků se zdravotním aspektem. Používají se údery a kopy z různých druhů bojových umění a sportů, jako je např. karate, taekwondo, kickbox a box, je však kladen důraz na jejich správně provedenou techniku. Tae Bo nabízí nejen zábavu a dobrou náladu, ale také svoji filozofii, která může změnit postoj člověka ke stresu a problémům, které život přináší, upevňuje vůli a zvyšuje sebevědomí. Duchovním otcem Tae Ba je americký mistr světa v karate, šampión v boxu a herec z akčních filmů Billy Blanks. Koncept pro vzdělávání European Tae Bo vznikl v Německu pod vedením Doro Müller a Franka Magnuse.

  Pravidelné lekce se mnou: každé úterý ráno v 7:30 a každou středu v 19:00 na adrese: Squasharena, Cholupická 431, 142 00 Praha 4 (rezervace u mě na čísle 603 715 072 nebo ve Squashareně na čísle: 602 266 794)

 • Aqua Aerobic

  Aqua Aerobic je kondiční cvičení ve vodě, které trénuje pohybovou i kardiovaskulární soustavu. Vodní prostředí umožňuje zdravý a velmi efektivní všestranný trénink celého těla. Aqua aerobic můžeme cvičit v mělké vodě (voda sahá po prsa), v přechodové vodě (voda po ramena) a v hluboké vodě (bez kontaktu se dnem).

  Výhody aqua aerobicu:

  • Výrazné rehabilitační účinky, navíc vztlak vody umožňuje odlehčení kloubů a páteře a minimalizace otřesů. Proto se jedná o ideální cvičení u posttraumatických stavů a při problémech s klouby.
  • Odpor vody napomáhá zlepšení hojivých procesů svalů, šlach, kostí i kloubů.
  • Voda minimalizuje riziko poranění i při nesprávném provedení pohybu.
  • Odpor vody pomáhá rozvíjet svalovou sílu a vytrvalost.
  • Působením tlaku vody je ztížen nádech a tím se posiluje dýchací svalstvo. Výdech je oproti tomu ulehčen a prohlouben.
  • Tlakem vody jsou stlačovány cévy a krev natlačována do oblasti hrudníku, takže srdce pracuje se zvýšeným objemem krve. Proto je srdeční sval roztažen, tepový objem se zvětšuje a snižuje se srdeční frekvence (oběhová a srdeční soustava se adaptuje).
  • Rychlejší redukce hmotnosti, než na suchu.
  •  Nepotíme se, protože voda odvádí až 25 x více tepla, než plynné prostředí.
  • Voda dává pocit soukromí a schová nedostatky postavy i kondice.
  • Je vhodný pro všechny věkové kategorie, pro nesportovce i pro seniory.
  • Druhý den po cvičení vás svaly nebudou bolet jako po cvičení na „na suchu“.

  Jak vypadá lekce Aqua aerobicu se mnou?

  Cvičení začíná zahřátím, zvýšením tepové frekvence a postupným přivyknutím na pohyb ve vodním prostředí v mělké části bazénu. Hlavní část hodiny se mnou probíhá v hluboké vodě, která Vás nutí k intenzivnímu zapojení břišních, hýžďových svalů i hlubokého zádového svalstva. V hluboké vodě vždy používáme pomůcky, které pomáhají nadnášet tělo a zároveň zvyšují odpor vody a enormně zvyšují vytrvalost: aqua rukavice, aqua činky a vodní nudle. Lekce končí zklidněním a protažením. Cvičení v hluboké vodě patří k nejintenzivnějším druhům aquaerobiku.

   

  Doporučení pro cvičení ve vodě:

  • Na cvičení v bazénu si noste s sebou pití
  • Naslouchejte svému tělu a nepřepínejte se
  • Začínejte cvičit pomaleji a postupně zvyšujte intenzitu a rychlost
  • Sami si dělejte pauzy podle potřeby – vydýchejte se, napijte se a zapojte se znovu
  • Dbejte na správnou techniku cviků dle mých instrukcí

  Jak často cvičit?

  K tomu, abychom dosáhli nejlepších účinků, je nutné cvičit minimálně  1- 2 x týdně po dobu 45 – 55 minut.

  Pravidelné lekce se mnou: každé úterý v 19:00 na adrese: Aquapalace Praha, Pražská 138, Čestlice, 251 01 Praha Rezervace na čísle: 271 104 111